KOMUNIKAT – OBIADY LISTOPAD 2022r.

 

Koszt obiadów w miesiącu listopadzie 2022r.wynosi 160,00zł.

Osoby, które posiadają odliczenia za poprzedni miesiąc, proszone są o kontakt z sekretariatem przed dokonaniem wpłaty.

 

Wpłat za obiady należy dokonywać na wskazany poniżej nr konta:

 SZKOŁA PODSTAWOWA W WAWROWIE

97 8367 0000 0414 7774 1410 0001

 tytułem: wpłata za obiady/klasa, imię i nazwisko dziecka/ za miesiąc

 Ostateczny termin wpłaty upływa w dniu 05.11.2022 r.

 Prosimy o terminowe dokonywanie wpłat !!!

            Inicjatywa Meet and Code ma na celu wprowadzenie dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 24 lat w świat technologii oraz programowania. Zorganizowane wydarzenia pokażą młodym ludziom, jak dobrą zabawą może być programowanie oraz jak za pomocą kodowania realizować swoje pomysły. Uczestnicy wydarzeń poznają działanie technologii oraz wpływ IT na ich codzienne życie, a poprzez odkrywanie szerokiego wachlarza rozwiązań technologicznych, tematów związanych z cyfryzacją oraz kreatywnego kodowania będą motywowani i zachęcani do rozwijania kompetencji cyfrowych niezbędnych w dzisiejszym świecie.
W dniach 27 i 28 października uczniowie klas III wezmą udział w tygodniu kodowania.
 
Justyna Banaszak-Rycharska
 

 

Uczniowie najstarszych klas zapoznali się z zawodem cukiernika podczas wizyty w Cukierni „Śnieżka”.

              Dnia 17.10.22 uczniowie klasy 8 wraz z wychowawcą P. Mają Zbierską, udali się na warsztaty kulinarne do studia Let's Cook. Uczniowie przygotowywali danie główne Hamburgera, oraz deser - torcik Leśny Mech. Potrawy były pyszne, a zabawa udana. Polecamy korzystanie z oferty Let's Cook. 

 

Dzień Tabliczki Mnożenia w roku 2022 przypadł 7 października.

Nauka przez zabawę zawsze przynosi najlepsze efekty. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia idealnie wpasowuje się w tę koncepcję, a jego celem jest lepsze zrozumienie zasad kierujących się matematyką.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World MultiplicationTable Day) odbywa się w pierwszy piątek października.To inicjatywa skierowana nie tylko dla młodzieży i dzieci, ale i dorosłych. Odświeżenie tabliczki mnożenia nikomu nie zaszkodzi, a może to być dobry wzór dla młodszych pokoleń. Ci z kolei dzięki temu wydarzeniu mogą nadrobić matematyczne zaległości po wakacjach.

Główne motto to „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”.

    Organizatorem zaś jest Wydawnictwo Karty Grabowskiego, które w ten sposób promuje zabawową formę nauczania matematyki. Jej początek to 2011 rok, dziś jest o niej coraz głośniej nie tylko poza szkolnymi murami, ale i granicami.

Jeśli chcesz możesz poćwiczyć korzystając ze strony: tabliczkamnożenia.pl lub innej https://www.wmtday.org/pl

Z jej pomocą łatwo nauczysz się całej tabliczki mnożenia. Zadania są proste i zrozumiałe, więc od razu możesz zabrać się za naukę. Możesz też wydrukować karty z ćwiczeniami.

Gratuluję każdemu uczniowi znajomości TM.

Ćwiczymy nadal na kolejnych lekcjach😊

Powodzenia!

 Nauczyciel Matematyki

Iwona Szelest