×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder:

#LaboratoriaPrzyszlosci

 

 - wydruki 3D

 

- zabawa z dronem

 

- okulary classVR

             Na lekcji informatyki uczniowie dzięki okularom ClassVR mogli poznać wirtualnie niesamowite miejsca: piramidę w Gizie, Księżyc, Dubaj, górę Peak, Tanzanię. Ciekawą przygodą było spotkanie oko w oko z rekinami. Uczniom towarzyszyły niesamowite emocje.

  {gallery}okularyVR{/gallery}

 

                    W dniach 08-09 listopada 2022 r. klasa 4 na przyrodzie zdobywała wiadomości o pogodzie. Dzięki przyrządom otrzymanym w programie ,,Laboratoria Przyszłości " uczniowie mogli obserwować i mierzyć składniki pogody. Zajęcia bardzo dzieciom się podobały, a pomoce naukowe ogromnie wzbogaciły i uatrakcyjniły lekcje.

 

 

#laboratoriumprzyszłości#supermatematyka#rozwijaniewyobraźni

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

W ramach programu „Laboratoria Przyszłości” Szkoła Podstawowa w Wawrowie        im. Sybiraków otrzymała  wyposażenie techniczne, potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym, wykorzystane podczas realizacji lekcji matematyki na temat: Zastosowanie w matematyki w życiu codziennym” w klasie VII i VIII.

Opracowała:

Iwona Szelest

 

 

#Korbo i #klockikorbo

Uczniowie klasy IIIa podczas zajęć dodatkowych mieli okazję zmierzyć się z klockami „Korbo” i wykonać budowle zgodnie z instrukcją. Okazało się, że była to dla nich bułka z masłem i podczas jednych zajęć udało im się wykonać pięć takich konstrukcji. Uczniowie chętnie podejmują też działania samodzielne bez posługiwania się instrukcją.