#LaboratoriaPrzyszlosci
W ramach laboratoriów przyszłości szkoła otrzymała materiały do elektroniki. Dioda LED jest jednym z najpopularniejszych elementów elektronicznych, które możemy spotkać w naszym codziennym życiu. Dioda LED jest nie tylko energooszczędnym źródłem światła, ale także świetnie sprawdza się jako wskaźnik stanu urządzenia. Uczniowie samodzielnie przygotowali następujące projekty:
- po podłączeniu napięcia zasilania dioda zmienia powoli i płynnie kolory,
- kostka elektroniczna, z powodzeniem zastępująca tradycyjną kostkę, wykorzystywana w grach planszowych,
- dioda zmieniająca powoli natężenie barwy.
GRATULUJEMY
Projekt wykonali:
Delijewska Hanna
Januszewska Hanna
Królikowski Bartosz
Nowak Igor
#LaboratoriaPrzyszlosci
Uczniowie klasy 7 na lekcji informatyki mieli możliwość zapoznania się z „Abilix Krypton 2”. Jest to zestaw składający się z 723 klocków, które pozwalają na stworzenie własnego robota. Zabawa klockami Abilix z serii Krypton rozwija kreatywność i logiczne myślenie, uczy też programowania w 3 dostępnych językach: Abilix Drag&Drop, Scratch i Flow-chart. Każdy z robotów łączy się z aplikacją za pośrednictwem wbudowanego modułu Wi-Fi.
- wydruki 3D
- zabawa z dronem
Uczniowie klasy II miały możliwość na lekcji informatyki zapoznać się z dronami. Latające drony stały się jednym z najpopularniejszych zajęć dla naszych dzieci na świeżym powietrzu. Latanie dronami może być również świetnym hobby dla dzieci i mogą pomóc dzieciom w nauce lotnictwa. Jednocześnie zapewniają mnóstwo zabawy. Doskonale rozwijają umiejętności manualne u dzieci.
- okulary classVR
Na lekcji informatyki uczniowie klas II – VI dzięki okularom ClassVR mogli poznać wirtualnie niesamowite miejsca: piramidę w Gizie, Księżyc, Dubaj, górę Peak, Tanzanię. Ciekawą przygodą było spotkanie oko w oko z rekinami. Uczniom towarzyszyły niesamowite emocje. I takich właśnie umiejętności dzieciaki mają się nauczyć, dzięki tej nowej technologii.
W dniach 08-09 listopada 2022 r. klasa 4 na przyrodzie zdobywała wiadomości o pogodzie. Dzięki przyrządom otrzymanym w programie ,,Laboratoria Przyszłości " uczniowie mogli obserwować i mierzyć składniki pogody. Zajęcia bardzo dzieciom się podobały, a pomoce naukowe ogromnie wzbogaciły i uatrakcyjniły lekcje.
#laboratoriumprzyszłości#supermatematyka#rozwijaniewyobraźni
Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
W ramach programu „Laboratoria Przyszłości” Szkoła Podstawowa w Wawrowie im. Sybiraków otrzymała wyposażenie techniczne, potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym, wykorzystane podczas realizacji lekcji matematyki na temat: Zastosowanie w matematyki w życiu codziennym” w klasie VII i VIII.
Opracowała:
Iwona Szelest
#Korbo i #klockikorbo
Uczniowie klasy IIIa podczas zajęć dodatkowych mieli okazję zmierzyć się z klockami „Korbo” i wykonać budowle zgodnie z instrukcją. Okazało się, że była to dla nich bułka z masłem i podczas jednych zajęć udało im się wykonać pięć takich konstrukcji. Uczniowie chętnie podejmują też działania samodzielne bez posługiwania się instrukcją.